Jest piątek. Zaś śnieg za oknem. Pierwsza edycja małego zestawu linków na mym blogu. Klikaj, klikajjj w linki :-).

1. JS/jQuery: Zbuduj aplikacje na Windows 8 za pomocą jQuery 2.0.
http://appendto.com/blog/2013/03/windows-store-applications-with-jquery-2-0/
http://blogs.msdn.com/b/interoperability/archive/2013/03/29/jquery-adds-support-for-windows-store-apps-creates-new-opportunities-for-javascript-open-source-developers.aspx
http://net.tutsplus.com/tutorials/javascript-ajax/building-windows-store-applications-with-jquery-2-0/

2. Ruby: Ponoć super przyjazny framework backendowy dla aplikacji iOS’wych. Nie wiem. Jeszcze w Ruby nie programuję. Pomyślałem, że może się Tobie przyda.
http://helios.io/

3. HTML/CSS/JavaScript/coś-tam-jeszcze: Ciekawy blog nawet, ale! Najciekawsza jest sekcja Web Developer Guide (w prawej kolumnie). Klik w np. CSS i rozwija się w tematy. Klik w Transforms & Animation i znów tematy itd. Bardzo przejrzyste przykłady, tabelki, tekst wyjaśniający fajnie napisany. Korzystać aż miło :-).
http://demosthenes.info/blog

4. RegEx: Dzieciaku czy wiesz czym są Wyrażenia Regularne? Jaką moc w sobie mają? Nie wiesz? Nie masz pewności? Droga ku światłości przed Tobą stoi w poniższym rozdrożu.
http://nikic.github.com/2012/06/15/The-true-power-of-regular-expressions.html

5. Photoshop?: Ciekawy timelapse o tym jak gościu robił plakat ALT-J.
http://vimeo.com/60338294

6. JS/Recursion: Przykład wykorzystania rekurencji. Bardzo fajny przykład :-D.
http://minimalmonkey.com/a-nice-recursion-example/

7. CSS: Ciekawy efekt dla hoverów boksów siakichś :-). Kawałek JS’a tam jest, ale tylko dla małego obejścia.
http://css-tricks.com/pop-hovers/

8. Software: Edytor online. Divshot. No ja się na betę zapisałem. Trudno będzie temu tworowi przebić me uwielbienie dla Sublime Text 2. Dam mu szansę, a Ty też dasz?
http://www.divshot.com/

9. JS: Zaślepka dla Page Visibility API. Fajne! A o co chodzi? Taki scenariusz: Zrobiłeś grę w HTML5. No i jak tutaj zrobić, by się pauza włączyła jak gra zgubi fokus, czyli gracz kliknie poza ekran gry, czy tam przeglądarki. W cale to też gra nie musi być. No ale to jest najbardziej trywialny przykład. Też można zmieniać status w komunikatorach online czy czatach na „zaraz wracam” po określonym czasie braku fokusu. Czyli jak nie ma w przeglądarce tego API, to ta biblioteka pomoże w tychże zastosowaniach!
https://github.com/addyosmani/visibly.js

10. Software/Grafika: Generator plików *.png z szumem. Zaszum swoje tło na blogu czy gdzie tam chcesz. Plakacie, czy innej grafice. Fajne narzędzie.
http://noisepng.com/

BONUS:
1. Piractwo to ZŁOoo… ale czasem wyjścia nie ma… Zobacz jak sobie z tym poradził Oatmeal :-).
http://theoatmeal.com/comics/game_of_thrones

2. Dany Baranowsky. Kojarzy ktoś? Ty? Nie? A to muzyk jest. Takie czasem ośmio bitówki czyni. Czasem miesza ten styl z innymi. Sprytny facet. Acha! Muzykę jego znam z Super Meat Boy i Binding of Isaac :-).
http://dbsoundworks.bandcamp.com/

3. Powerglove. Kolejny profil muzyczny w pomieszanym stylu z 8bitowym. Dobre. Jak ktoś lubi takie rzeczy :-). Muyzka pojawiła się w m. in. Farcry 3. Nie wiem, nie miałem okazji zagrać.
https://soundcloud.com/powerglove