Gotowy motyw graficzny (theme)

Sight Theme by WPShowerMoże fakt, że korzystam ze zrobionego przez WPShower motywu graficznego Sight Theme, a nie ze zrobionego przez siebie, może lekko dziwić. W końcu jestem w stanie zrobić samemu theme. Ale… No właśnie!

Nie jestem może grafikiem… Co nieco na ten temat wiem. Jednak nie to jest teraz ważne. Na samą szatę graficzną trafiłem z  SmashingMagazine, który polecam gorąco!

Artykuł o Sight Theme znajdziesz tu -> Sight: Free WordPress 3.0.1-Ready Theme For Magazines and Blogs.

Tłumaczenie Sight Theme

Po prostu spodobał mi się ten them i nie bardzo miałem ochotę na projektowanie swojego. Tłumacząc sobie, że nie jestem grafikiem zrobiłem coś, z czego jestem zadowolony :-). Przetłumaczyłem theme na język polski. Nie poszedłem na łatwiznę i nie zmieniłem treści angielskiej na polską w plikach źródłowych, a skorzystałem z frameworka dla tłumaczenia treści GNU gettext, co pozwala na przetłumaczenie treści na dowolny język bez ingerencji w pliki źródłowe!

Efekt widoczny jest na mym blogu, którego wpis w zasadzie teraz czytasz.

Podoba Ci się ten motyw graficzny? To teraz możesz mieć go po polsku, bez żadnych komplikacji. Po prostu instalujesz motyw wysyłając archiwum sight.zip z panelu administracyjnego Twojego WordPress’a.

Pliki do pobrania:

Pozdrawiam

Przemysław th3mon Szelenberger